instagram facebook youtube twitter linkedin pinterest

Küçüksu Kasrı Düğün ve Nişan Organizasyonu

Küçüksu Kasrı Düğün ve Nişan Organizasyonu

Dekor Organizasyon ayrıcalığıyla müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kapalı salonları tercih etmemeleri durumunda İstanbul’un tarihi mekanlarından biri olan ve açık havada organizasyon fırsatı veren kasırlar da mevcuttur.  Küçüksu Kasrı da bu mekanlardan biridir. Küçüksu Kasrı’nın nezih, tarihi ve muazzam manzarasının yanında Dekor Organizasyon’un tecrübeli ve profesyonel hizmet ayrıcalığını da fazlasıyla hissedeceksiniz.

Bu hizmeti yaparken sadece mekanın verdiği havadan ziyade kaliteli ve birinci sınıf bir hizmet anlayışıyla hareket ediyoruz.

Küçüksu Kasrı’nın mekan ayrıcalığı kadar fiyat konusunda da verilecek hizmet doğrultusunda uygun fiyatlarımızla müşterilerimizi düşünüyoruz.

Dekor Organizasyon’nun hizmet listesine aldığı İstanbul Küçüsu Kasrı’ndaki düğün, nişan, sünnet, açılış, davet, kokteyl, mezuniyet ve daha birçok alanda sunduğumuz hizmet yelpazesini genişleterek yolumuza devam ediyoruz.

Ada, deniz, boğaz ve kale manzaralı bir düğün için İstanbul’un en gözde yerlerinden biri olan Küçüksu Kasrı’nda düğün fiyatları kapasite ve verilecek hizmetlere göre değişiklik arz ediyor.

Hizmet verdiğimiz organizasyon türleri?

Nişan, Kına, Düğün, Açılışlar, Baby shower, Bayi toplantısı, Davet ve resepsiyon, Doğum günü, Kına, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti, Piknik, Sünnet düğünü ve daha bir çok alanda hizmetlerimiz mevcuttur…

Küçüksu Kasrı Hakkında Kısa Bilgi

İstanbul’un tarihten günümüze kadar gelen en gösterişli kasırlarından biri olan Küçüksu Kasrı, Anadolu Yakası Beykoz’da bulunmaktadır. İstanbul’un cazibe merkezlerinden biridir. Görkemli mimari yapısının yanı sıra, iç mekan süslemeleri, dekorasyonu ve mobilyalarıyla bir sanat ve tarih şöleni sunuyor. Milli Saraylara bağlı olan kasır, eşsiz deniz ve boğaz manzarası sunmaktadır. Düğün, nişan, kına, sünnet gibi farklı organizasyonlara ev sahipliği yaptığı gibi ayrıca cafe&restoran hizmetiyle de gözde mekanlardandır.

Osmanlı Dönemin’den günümüze kadar gelen önemli eserlerden biri olan Küçüksu Kasrı Anadolu Yakası’nda, Üsküdar Beykoz sahil yolu üzerinde bulunan 19.yüzyılın ilginç bir mimari özelliğine sahip Osmanlı’nın önemli tarihi miraslarından biri olarak kabul edilir.

Kasr’ın mimari ve tarihi ihtişamıyla beraber kasrın sunduğu eşsiz manzara da çok ilgi görüyor diyebiliriz.

Küçüksu Kasrı Tarihi

Kasrın bulunduğu bölgenin IV. Murat döneminde bir hasbahçe olduğu ve I. Mahmut zamanında padişah için buraya ahşaptan bir saray yapıldığı ve bu sarayın Abdülmecit dönemine kadar kullanıldığı biliniyor. Kasrın günümüzdeki görkemli haline kavuşmasındaki en önemli pay ise Sultan Abdülmecit’e ait olduğu bilinir. Sultan Abdülmecit buradaki ahşap yapıyı yıktırarak yerine günümüzdeki kasrı inşa ettirmiş. 1857 yılında hizmete açılmış olan Kasır, tarihinde birçok restorasyon ve onarımdan geçerek günümüzdeki halini almış.

Abdülaziz döneminde (1861-1876) yapının cephe süslemeleri elden geçirilerek kapsamlı bir restorasyon yapılmış. Cumhuriyet dönemine gelindiğinde kasır bir süre devlet konukevi olarak kullanılmış ve günümüzde ise bir müze-saray işlevi kazanmış.

Dönemin mimari anlayışıyla batılı bir üslupla inşa edilmiş olan kasır, Dolmabahçe Sarayı ve Beylerbeyi Sarayı‘na benzerliği ile de dikkat çekiyor.

Manzara

Ada manzaralı, Boğaz manzaralı, Deniz manzaralı, Kale manzaralı, Panaromik manzara, Park manzaralı, Şehir manzaralı, Kır manzaralı, Bahçe manzaralı, Doğa manzaralı, Tarihi yerler

Mekan Özellikleri

Bahçe, Balkon, Çim alan, Deniz kenarında, Kolonsuz salon, Şehir merkezinde.

Kapasite

Yemekli Kapasite

750-1.000 kişi

Konaklama Kapasitesi

Konaklama imkanı yok

Açık Hava Kapasitesi

750-1.000

Kokteyl Kapasitesi

1.000-2.000

Kapalı Alan Kapasitesi

Kapalı Alan Yoktur

Otopark Araç Kapasitesi

500-750

Küçüksu Kasrı’na Nasıl Gidilir

Anadolu Yakası’nda Beykoz’da bulunan Küçüksu Kasrı Avrupa Yakası’ndan ulaşım için ilk olarak Eminönü’nden Kadıköy’e veya Üsküdar’a geçmeniz gerekiyor. Kadıköy’den hareket eden 15F nolu otobüsleri kullanarak kasıra kısa bir yürüyüş mesafesinde olan küçüksu durağına ulaşabilirsiniz. Üsküdar’dan ise 15KÇ, 15M, 15N, 15P, 15T nolu otobüsleri kullanarak da kasıra ulaşılabilir.

Düğün, nişan, sünnet gibi etkinlikleri organize edebileceğiniz yerlerden biri olan Küçüksu Kasrı’nda  sunacağımız organizasyonlar hakkında daha fazla bilgi ve fiyatlar için 0 534 595 63 44 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Küçüksu Kasrı içi, tarihi mobilyaların yanı sıra, birbirinden değerli sanat eserleriyle dekore edilmiş. Fakat İstanbul’da Milli Saraylara bağlı olan birçok yapı gibi, kasırın içinde fotoğraf çekimine izin verilmiyor.

No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website

Tıkla ARA

Sohbet Başlat
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?